15 Şubat 2016 Pazartesi

Hafta sonu özeti ; cumartesi dünya öykü gününü, pazar da sevgililer gününü kutladık

Özel günleri severim, bir gün değil her gün sevsin 'e de katılıyorum. Ama özel günü, gününde kutlayacaksın ;)

Sevgililer gününü de annem, kerdeşim, onun eşi , yeğenim ve biz kahvaltıda kutladık, birlikte içilen çayın, sabah ilk gördüğümüz gülümsemelerin en yakınınızdan gelmesinin değeri farklı,
Aliağa bizim için Dikili yolu üzerindeki şirin bir ilçemiz olmaktan öteye geçmemişti, dün sabah dek ,meğer sahili, denize yakın yeşil alanları ile ne kadar da güzelmiş...

Kahvaltı sonrası, kardeşimin işleri olduğu için İzmir'e döndüler, biz Dikili özlemi içinde olduğumuzdan yolu da yarıladık nasılsa diye oraya .çevirdik rotamızı. Evimize kısa bir ziyaretin ardından sahilimize koştuk tabii.. Öğleden sonra coşan deniz, Wilmer'ımın halleri gibi delişmen...
Köpüren dalgaların, engin mavinin kollarından ayrılmak zor oldu,
Ama yarın iş vardı, okul vardı ..., wilmer bizi beklerdi ;)

Dün Dünya Öykü Günüydü diğer yandan, İzmir etkinliklerine katılamadım ama cumartesi günü Kanguru Sanat Merkezinde sabah dersimiz ve sonrasında Melih Ergen'in yeni kitabı Varuna'nın Bin Gözü imza etkinliğine katıldım. Edebiyat ile dolu dolu geçen bir gün daha !
Dersimizin konusu modernizm- postmodernizm olunca üzerine çok şey araştırmam ve çalışmam gerekiyor bu hafta.


Dikili / dalgaların kollarında

Aliağa

Aliağa / yeşilin esiri

Aliağa/ Bulutların yükü altında

Cumartesi Atölye grubumuz


Okuyorum ;)İzlemek için sabırsızım;  The Walking Dead, Sense8 ve GameOfThrones tabii,,

yazıyorum; öyküler öyküler öyküler...
12 Şubat 2016 Cuma

İzmir 'de kar var

Her yıl aynı muhabbet döner İzmir'de, bir damlacık  kar yağar ve biz mutlu oluruz :)  yağmurun arasına karışıp gelir bazen, bazen dağlardan serpintiler dökülür ağaç dallarına ve bazen de bildiğin kar gibi yağar. Sosyal medyada İzmirliler çıldırır, kar gören masum İzmir'li sloganı en yaygın olanıdır. Bununla birlikte durumunu "çılgın", "eğleniyor", "kardanadam yapıyor", "yürümekkardazordur" gibi ifadelerle süsleyenlere bir like atar kaçarsınız..
Ne yapalım şımarmak bizim de hakkımız :D
İzmirlinin çocuğu her yıl bir kar tanesini kucaklamak, onu yüzünde hissedebilmek için neler vermez ? Bizim çocuklar da kar yağışı başladı diye duymalarıyla başlarlar, gidelim demeye.. hele tepeleri görmesinler :)

Narlıdere'nin yüksekleri, Manisa Sipil dağı etekleri, Kemalpaşa Armutlu civarı, Karagöl yolu benim bildiğim kar görüp sevinme yerleri :)

Ancak ben profesyonelim , kayak yapacağım filan diyorsanız Bozdağ'a gideceksiniz. Çocuklar orada kızak kiralayıp kayabilirler bile, sıcak şarap kadehini, buluta karışmış karlı dağlara kaldırırsın, hele güneşli bir günse ayrılasın gelmez zirveden...

Kendi aracımızla gidelim desek, alışık mıyız buzlu yollara, zincire , o trafik çilesine, değiliz. Ne yaptık biz de tur ile gittik. Geliş gidiş rahat, kaygı yok, saatin belli.

Pazar günleri günübirlik turlar var, daha önce de katılmıştık, seneler önce, aynı tur, Bİrgi, Ödemiş, Gölcük ziyaretleri yapıyordu. Bu kez kar oynama odaklı yolcuların ortak kararı ile Bozdağ'da çok vakit geçirdik, Gölcük'e de yemek için uğradık, uğramasak iyiymiş, yol feci, çamur olmuş, trafik yoğun, lokantalarda neredeyse yemek kalmamış ...
Alışverişimizi yaptık Gölcük'te bir de . Ne alınır:
Ödemiş köftesi , eti , sucuğu ile ünlü,,
patates, soğan, kestane, erişte, bal ve süt ürünleri.

ben patates ve kestane aldım.
annem et, patates, kestane
kardeşim patates, erişte ve baklava almış ! ev yapımı hem de biz görmedik, neyse yolda açtık ve tükettik harikaydı !

İzmir civarında hem gezeyim hem kar'ın tadını doyasıya çıkartayım diyorsanız Bozdağ turlarına katılmanızı öneririm, beklentiniz yüksek olmasın, çok kalabalık oluyor ve trafik feci, ama değer ;) yani bizim çocukların sevincine değerdi :)
  Bozdağ'dan kar manzaraları ...

karma karışık blog yazıları

İnsan ara verince ne yazacağını bilemiyor önce. Sonrası kendiliğinden geliyor galiba :) Hazır mısınız , karışık kuruşuk blog yazılarına , sıvadım kolları başlıyorum , haydi, bakalım,,

kitap ile ilgili blogum var zaten oraya yazarım,  gezip gördüğümüz yerler olabilir paylaşımlarım, izlediklerim, günlük yaşam, kızımın maceraları derken cıks! tehlikeli bölge , İrem 13 yaşını doldurdu soranlara yaşım 14 dediği bir dönemde, onu yazamam, izinsiz olmaz !
kedim var ya benim, inanması güç  ,bazen durup düşünüyorum, neredeyse 1 yıl olacak mayıs sonu geldi, ailemizin bir ferdi oldu, Wilmer :) tanısanız seversiniz :) tekir, evet evet Wilmer 'ı anlatayım size bir yazımda :)

blog arkadaşlarımı da merak ediyorum, okumalıyım bundan sonra daha sıklıkla :) pek çoğu ile fb-ig  arkadaşı olduğumuzdan bağlantımız kopmadı.

Hayatı anlamlı kılan, sanat, kültürel aktivite, yeni yerler ve yaşamların keşfi, yeni bir şeyler öğrenmek ve arkadaşlık diye düşünüyorum. Sağlıklı ve mutlu günler dilerim :)

Hoşbulduk :)