7 Mart 2016 Pazartesi

Wilmer relax modpazartesi mesai bitimi yaklaşmış haydi biraz gevşeme zamanı ,

İrem & Wilo

bahar mı gelmiş? o halde renk, dans !


 İrem 'in sınav haftası tüm kitaplarını getirmiş eve, pazar günü çalışacakmış. "Baba  bahar gelmiş papatya toplayalım mı? " demiş cumartesiden . O zaman önce ruhumuzu besleyelim zihnimiz çalışsın dedik ve kahvaltı mekanlarını hızla ( desem yalan olur o kadar kalabalık ki, araba, insan trafiği) geçerek , Yakaköy- Ulucak arası bir yerde papatya cennetine düştük :) 
Taçsız olmazdı tabii, 
yaşasın bahar ! 
içinde çok şey gizli, 
umut,
doğa,
huzur, 
sevgi...

Her çiçek başka dilde seviyordu baharı 

3 Mart 2016 Perşembe

kısa kısa

okuyorum; Kırmızı Saçlı Kadın- Orhan Pamuk

yazıyorum  ; Aykırı Kuş dergi için, "dar sokaktaki otel "  , her zaman olduğu gibi, yazdığım otele yürüyen kadın kalemi eline aldı :)

araştırıyorum ; zihin haritaları , kiralık aşk fragmanı :p, sakız diyeti bozar mı ? internet paketi!

seviyorum; baharı

bekliyorum; enginarın biraz daha ucuzlamasını , çok özledik :)  , game of thrones yeni bölümlerini, İzmir Kitap fuarını :)

dinliyorum; Hayko Çepkin son albümü ( sağolsun Aliyecim), Ceylan Ertem, Cem Adrian

izliyorum; survivor, Sense8 1.sezon finalindeyim, paramparça, kiralık aşk, the walking dead, teen wolf, evli ve öfkeli

istiyorum; yeşillikler arasında gezmek tozmak ...not: modelim kim tabii ki İrem kız :)2 Mart 2016 Çarşamba

kedi bakımı tecrübelerim

Dün Wilmer ile giriş yaptık, gördüğüm kadarıyla çok arkadaşım kedi seviyor, evinde bakmak istiyor ama hijyen konusunda çekinceleri var.

Evde yalnız kalma konusunda araştırma yaptım ben de önceleri, çünkü biz de sabah erken evden çıkıyoruz.İrem okula biz işe :) sabah 7 gibi çıkıp akşam 7 gibi geliyoruz . Elbette evde olsak kedimizle süper olurdu tüm gün ;) Hafta sonlarımız böyle geçiyor. Ama evde pazartesileri seven yalnız ben değilim;) Wilmer da seviniyor bence gittiler diye arkamızdan halay çekiyor bile olabilir oyuncak İKEA fareleri ile :)

Kedi evi sahiplenirmiş, onun için tüm gün evde yalnız kalabilirmiş, biz eve girince de sevinci mırıltıya dönüşüyor ;)

Wilmer evde balkona yerleşti diyebiliriz,  cam balkon yaptırdığımızdan beri korunaklı orası, kumu, kutudan yaptığımız evi, çimi, orada ;) akşam uykuya geçerken panjuru kapatıyoruz, camın kenarına bir düzenek yaptı eşim, kedi kapısı olacak şekilde :) Wilmer bu düzene alıştı, balkonda uyuyor gece. Çok soğuk bir kaç gece içeriye aldık, gecenin bir vaktine dek uyudu ayak ucumuzda , aramızda , yorganın içinde ama 4 gibi filan uyamıp oyun  istedi. Oynadık tabii, ikinci çocuğum bebeğim o benim :) yorucu oldu hepimiz için Wilmer da uyum sağlamadı bu düzene, şimdi eski sisteme devam ediyoruz.

Kısırlaştığından bu yana Proplan 'ın kısırlaşan kediler için olan mamasını alıyoruz, arada yaş mama ve tabii ödül mamaları var :)
Evde pişen yemeklerden yemiyor, balık, et köfte, tavuk versek de yemez, yoğurt, domates, kavun, muz ve dondurma sever :))

Kumunu bir kaç denemeden sonra şimdi kullandığımızda karar kıldık, çok ince değil, iri de değil, orta taneli, kokulu, topaklanıyor, bir deküreğim var her sabah temizliyorum.

Tüy dökümleri oluyor, hele elle sevdikçe de dökülüyor, yapışkanlı rulomuz var odalarda, yedekleri de satılıyor İKEA da, oturduğumuz yeri, kıyafetleri, Wilmer'ın oyalandığı yerleri rulo ile temizliyoruz. kedili evin olmazsa olmazı ;)
Elektrik süpürgesini değiştirdik hem hafif hem kedili ev başlığı olanından aldık, her gün süpürüyoruz evi ;) ( yani eşim yapıyor bunu )

Elinizde bu ürünler olursa, evdeki bireyler yardımcınız oluyorsa, oynamaya vakit ayırıp kedinin enerji atmasına yardımcı olacaksanız kedi bakımı kolay ve zaten sevgisine değer, çok keyifli :)

Akşamları uykusu gelince sırnaşıp kucağımıza çıkıyor , patisi ile yanaklarımızı seviyor, sıcacık ve gırgırgır cidden keyifli ;)


1 Mart 2016 Salı

karşınızda kedimiz Wilmer

nam-ı diğer WilmerX (yaramazlıkları sebebiyle) , Wilo (kısaltmalardan nasibini aldığı için),  Wiluk (uydurmasyon şımarma nidası), Mırmır (babaannemizin dediği), Gülnır ( temizlik için gelen ablanın seslenişi)

birçok isme sahip kedimizin ismi nereden geliyor? Şöyle; İrem bir Lovatik, Demi Lovato hayranı, kedimiz dişi olsaydı ismini Demi koyacaktık ama erkek olunca onun sefgilisinin adını koyduk kediye, Wilmer Valderrama neyse ki soyadını taşımıyor :D

Her şey yaz tatiline girmek üzere olduğumuz haftalardan birisinde Dikili'de  İrem'İn babasına yazdığı bir mektupla başladı. Küçüklüğünden beri kedi istiyordu da, biz balık, kaplumbağa,kuş, ipek böceği  gibi evcillerle idare etmiştik bu zaman dek. Mektup çok içtendi, babası zaten hayır diyemez, ben de destek verince niyeti bozduk... Olur mu olur dedik :) kıyamam anneciğim bile İrem'in hatrına alıştırdı kendini kedi fikrine, kediye değil tabii...

Aklımda bir kedi vardı zaten. Şirkette bir kedi 5 yavrusunu memedeyken bırakıp kaybolmuştu :( Bir arkadaşımız sağolsun bu yavruşları biberonla besledi 1,5 aylık olmuşlardı ve yuva arıyordu. Eve dönerken aradım, ertesi gün onlardaydık, Wilmer ve kardeşleri evde geziyorlardı çok miniklerdi gerçekten. Wilmer'ı bir örtüye sarıp çıktık, hemen petshopa gittik, hiç bilgim de yok kedi bakımı hakkında, neyse tuvaletini, taşıma çantasını, mamasını, kumunu , tırmalama tahtası ve biraz da oyuncak alıp döndük,,
ilk gecesinde kucağımda uyuyunca usulca yatırıp üstünü örttüm, yürüdüm odamın kapısına geldim bir döndüm ayağımın dibinde :) eşim hâla gülüyor bana.Ertesi sabah arıyoruz yok, perdelerin arasına girip uyumuş canım. Ertesi gün veterinerdeydik tabii, aşıları bakımı yapıldı, bir kaç ay önce kısırlaştırdık.

Dokuz aydır bizimle önümüzdeki ay bir yaşını dolduracak, evimize neşe kattı, İrem'e arkadaş oldu, benim için kediden çok ikinci bir bebe :) Wilmer içinse ben oyun arkadaşı , hiyerarşik düzende son sıradaki ısırılası eziğim:p ama olsun çok seviyorum onu ;)
işte fotoğraflarla Wilmer, sevin onu :)
 

bizim evde ilk günü 1,5 aylık

o bir uykucu


selfie uzmanı

ilk poz

o bir arkadaş

canım

o bir cambaz

o bir romantik

süslü

sırdaş

sevimli

paşa

canım canım