13 Ekim 2014 Pazartesi

Hayatımdan renklerle yeniden

Günler hızla akıp geçiyor, okul sezonunun başlaması, İzmir'de bile havanın serinlemiş olması bizi neredeyse kışlık moda sokmak üzere.
Bizler buna direnip biraz ince giyinirsek üşüme, ceketlere tahammul edememe aylarındayız.Tek dileğimiz çocuklar bu mevsimi kolay atlatsın hastalıklar bizden uzak dursun.
Koşa koşa deniz kenarlarına gittiğimiz hafta sonlarının yerini , yataktan çıkmak istememe günleri alıyor yavaş yavaş. Cumartesi sabahları bende bir heyecan ki sormayın... yaratıcı yazarlık atölyesi derslerimiz başladı, iki grup derse katılıyorum. Etkinlik var ise ona da kalıyorum. Alsancak'ta Kanguru Sanat evinde oluyor tüm bu güzel şeyler :) Deliler Teknesi sevgili Aydın Şimşek yönetiminde iki ayda bir yayınlanan bir dergi ve harika ! Burada ayrıca Aykırı Kuş adında bir dergi çalışmasına katılıyorum. Okumak isteyenlere adres Yakın kitabevi ve Kanguru Sanat evi ;)
Okuyoruz, yazıyoruz, yorumluyoruz ve harika vakit geçiriyoruz. Bana çok iyi geliyor ;) Akşamına  yüzümde koca bir gülümseme ile dönüyorum eve.
Aydın Şimşek ve harika ekibi, Ege'nin imza günü ve söyleşisindeydik.


Hayatıma yeni bir renk kattığım için çok mutluyum.

Bayram tatilini Dikili'de geçirdik.

Çok da özel ziyaretçilerimiz oldu. Bebek.com forumdan tanıştığım Sibel ile , 11 yıllık dostluğumuz kucaklaşmaya döndü. Ailesi ile bize geldiler ve çok güzel bir günü bizimle paylaştılar .
Merey ailesi ile arka bahçe keyfi

Doruk ve İRem 

Bulut ve İRem Doruk'tan da küçüktü biz tanıştığımız yıllarda ...


Bir de  Dikili Nebiler Şelalesi'nden bahsedeyim biraz. Geçen ilk baharda gitmiştik, bu kez sonbaharı yaşayalım dedik. Yeşilin türlü tonuna karışan solgun yapraklar karşıladı bu kez bizi.Yine çok keyif aldık , biraz ilerlediğinizde Kemente Yaylasına varıyorsunuz.Buradan Bergama Kozak yaylasına ya da Ayvalık'a geçiş yapabilirsiniz. Yol üzerinde Kaplan köyünden geçtik. İnsanlar çok güleryüzlüydü, adres sorduğumuz amca, yaşlı bir çift hep bayramlaştık ve bu kadar güler yüzle karşılanmak çok hoştu doğrusu. Biz Ayvalık yönünü tercih ettik ve kendimizi Cunda'da bulduk. Cunda sahilini bu yaz görmediğim için değişiklikten haberim yoktu. Gazinolar sahil şeridinin karşı kısmına alınmış, değişik geldi.
Bayram tatili çabuk geçti bitti.. Döndük yine kendi koşturmacalarımıza ...


Ağlayan mağara
Cunda sahil..
1 yorum:

  1. mis olmuş mis. hepsi. yazarlık atölyesi başlı başına bir tebrik olayı zaten. Goncacığım kitaplarını okumak için çookk sabırsızlanıyorum beenn. Siboşlarla buluşma enfes ötesi. Darısı bizim başımıza:) buluşma, çalışma, gezme şen ola gönlüm şen olaaa... öperim. Çağla:)

    YanıtlaSil