13 Ekim 2014 Pazartesi

Urla

Urla demek benim için Zeytinalanı demek. Eşimin ablası orada yaşıyor. İki oğlu da öyle . Bir de torun katıldı aralarına, biz de 13 günlük Yağız beyi çok özledik, İRem ile de tanışsın istedik ve ziyaretlerine gittik dün.
Büyümüş bizim minik adam, ömürlü bahtı açık olsun dilerim ki.

Yağız İrem ablası ve dayısı ile..

Sonra kardeşimle haberleştik ki onlar da Urla'da yelken klübündelerdi. Bizim Deniz yelkenli ile açılıyor haftasonları, özgür ruh : ) Gidelim onu görelim istedik, çok da iyi oldu. Deniz'İ alıp Urla İskele'ye gittik. Sahil boyu yürüyüş ve deniz havası iyi geldi.
 Urla 'da olup balık ekmek yemeden dönmek ayıp olmasın dedik bir de balık-ekmek yaptık. Tanju Okan heykeli etrafındaki parktan, Yorgo Seferis cafe'den ayrılası gelmiyor insanın... Hele gün bitmek üzereyse , havada hafif şarabi bir esinti var ise...

Hayatımdan renklerle yeniden

Günler hızla akıp geçiyor, okul sezonunun başlaması, İzmir'de bile havanın serinlemiş olması bizi neredeyse kışlık moda sokmak üzere.
Bizler buna direnip biraz ince giyinirsek üşüme, ceketlere tahammul edememe aylarındayız.Tek dileğimiz çocuklar bu mevsimi kolay atlatsın hastalıklar bizden uzak dursun.
Koşa koşa deniz kenarlarına gittiğimiz hafta sonlarının yerini , yataktan çıkmak istememe günleri alıyor yavaş yavaş. Cumartesi sabahları bende bir heyecan ki sormayın... yaratıcı yazarlık atölyesi derslerimiz başladı, iki grup derse katılıyorum. Etkinlik var ise ona da kalıyorum. Alsancak'ta Kanguru Sanat evinde oluyor tüm bu güzel şeyler :) Deliler Teknesi sevgili Aydın Şimşek yönetiminde iki ayda bir yayınlanan bir dergi ve harika ! Burada ayrıca Aykırı Kuş adında bir dergi çalışmasına katılıyorum. Okumak isteyenlere adres Yakın kitabevi ve Kanguru Sanat evi ;)
Okuyoruz, yazıyoruz, yorumluyoruz ve harika vakit geçiriyoruz. Bana çok iyi geliyor ;) Akşamına  yüzümde koca bir gülümseme ile dönüyorum eve.
Aydın Şimşek ve harika ekibi, Ege'nin imza günü ve söyleşisindeydik.


Hayatıma yeni bir renk kattığım için çok mutluyum.

Bayram tatilini Dikili'de geçirdik.

Çok da özel ziyaretçilerimiz oldu. Bebek.com forumdan tanıştığım Sibel ile , 11 yıllık dostluğumuz kucaklaşmaya döndü. Ailesi ile bize geldiler ve çok güzel bir günü bizimle paylaştılar .
Merey ailesi ile arka bahçe keyfi

Doruk ve İRem 

Bulut ve İRem Doruk'tan da küçüktü biz tanıştığımız yıllarda ...


Bir de  Dikili Nebiler Şelalesi'nden bahsedeyim biraz. Geçen ilk baharda gitmiştik, bu kez sonbaharı yaşayalım dedik. Yeşilin türlü tonuna karışan solgun yapraklar karşıladı bu kez bizi.Yine çok keyif aldık , biraz ilerlediğinizde Kemente Yaylasına varıyorsunuz.Buradan Bergama Kozak yaylasına ya da Ayvalık'a geçiş yapabilirsiniz. Yol üzerinde Kaplan köyünden geçtik. İnsanlar çok güleryüzlüydü, adres sorduğumuz amca, yaşlı bir çift hep bayramlaştık ve bu kadar güler yüzle karşılanmak çok hoştu doğrusu. Biz Ayvalık yönünü tercih ettik ve kendimizi Cunda'da bulduk. Cunda sahilini bu yaz görmediğim için değişiklikten haberim yoktu. Gazinolar sahil şeridinin karşı kısmına alınmış, değişik geldi.
Bayram tatili çabuk geçti bitti.. Döndük yine kendi koşturmacalarımıza ...


Ağlayan mağara
Cunda sahil..