30 Temmuz 2012 Pazartesi

günlerden pazartesi , tatil sonrası ilk iş günü

ise, hele de yaş 39 olmuş ise hayat çok zor .

Sevgili eşim Musti'm nice nice güzel yaşların olsun sevgilim :)

haydi eller havaya...


25 Temmuz 2012 Çarşamba

gezdim gördüm geldim.. part 3

Perşembe günleri İrem'in resim kursu var.Bu hafta dersi kaçırmak istemedi İrem.Çarşamba dönüşümüz kesinleşince salı günü Şeytan Sofrasına gitme planı yaptık.Gün batımını yakaladık ,  adak teline peçetemizi bağladık , dileğimizi tuttuk, manzaranın tadını çıkarttık ve güneşi alkışlarla uğurladık .
Dönüşte Sarımsaklı'ya gittik, gezdik, yemek yerken elektrik kesildi, sivrisinek saldırısına uğradık..Yıllar geçmiş ama sine sorunu çözülmemiş maalesef :(
Biz de çarşısına inmeden döndük Sarımsaklı'yı karanlıklar içinde bırakarak..

gezdim gördüm geldim ..part 2

Esin ve Rıza salı günü İzmir'e dönünce bir boşlukta kalmış gibi olduk .Çarşamba günü keyfimiz kaçıktı perşembe sabahı sağlık ocağındaydık, İrem sinüzit olmuş ve boğaz yolu enfeksiyonu :( ilaçlarımızı alıp döndük ve iki gün deniz molası verdik.Cuma akşamı arkadaşlarımız Özgül , Selim kızları Zeynep ile geldiler.Cumartesi sabahtan yine ayazma koyundaydık.Akşamına kızkıza çarşıyı dolaştık, pazar sabahı kahvaltıya Behice ,Sinan ve kızları Ada'nın katılımı ile gün boyu kalabalık ve güzel bir gün geçirdik..Pazar akşamı hepsini yol edince İrem'e bir hüzün çöktü ..
Ben kitabıma gömüldüm, İrem de resimlerine  ve arka bahçe faaliyetlerine..
gezdim gördüm geldim ..part 1

Dikili tatilimiz bugün sona erdi.Evimize , klimamıza kavuştuk çok şükür.
İznimizin başladığı cuma akşamı Esin ve Rıza arkadaşlarımızın da bize katılması ile Dikili'ye yola çıktık hep beraber.Cumartesi gününü Ayazma koyunda geçirdik, pazar günü Pissa Koyuna gidelim dedik ama kalabalıktan plaj şemsiyesine değil de deniz içinde kendimize bile yer bulamayıp kendi sahilimize kaçtık :) Pazartesi günümüzü de Ayvalık ve Cunda 'da geçirdik.Bu üç gün dehşet sıcaktı , nem vardı nefes alamıyorduk.Çok eğlendik , çok güldük çok güzeldi ..
Bu arada Cunda 'da sevgili Lale Hanımın kardeşi ile tanıştık.Adali Pansiyon 'da mola verdik :) Ellerine sağlık biz çok beğendik mekanlarını ..


Ayazma Koyu
Esin 'le ben çok eğlendik
tarz yaptım :)
Ayvalık
Cunda yolunda teknedeyiz

Aşşşk

çok anlamlı
Virane  duvarlarındaki aynalardaki görüntülere dikkat :)

kızım ve ben

Cunda sokakları
Değirmen


Cunda çarşısı

Cunda sokaklarında İrem

13 Temmuz 2012 Cuma

bana müsade..

Bu gün geçmek bilmez şimdi..
Hazırlıklarımı tamamladım.İş çıkışı çantalarımızı arabaya yükleyip yol alacağız.
Bir süre buralarda olamayacağım .
Herkesin herşey gönlünce olsun :)

12 Temmuz 2012 Perşembe

yaz gelmiş anlaşıldı

cır cır cır cır  ...ağustos böceklerini dinliyorum şu an.tatilde bir ağaç gölgesinde değilim, işyerinde masamdayım ama dışarıdan çok güçlü olarak geliyor sesleri işte.
Bu sesler bana tamam yaz gelmiş dedirtti..
Bu akşam hazırlıkları tamamlayıp cuma akşamı yollara döküleceğiz.
Arkadaşlarımız Esin ve Rıza da misafirimiz olacaklar hepimiz çok heyecan yaptık :) Deniz alışverişleri yapıldı, plan proceler tamam..Pazar günü belki Selcan 'lar da katılacak aramıza.
Dikili , güzel Dİkili o kadar çok anlattık ki arkadaşlarımıza umarım beğenirler :)
Koyları da gezeceğiz, Ayvalık,Şeytan Sofrası ve Cunda da gezi planlarımız dahilinde ..
İrem uykusuzluktan mı , üşüttü mü bilinmez dün akşam keyifsizdi ..Umarım geçici bir durumdur ve tatilde hastalanmadan atlatır bu süreci..
İzmir çok sıcak , yanıyor ..
sabaha kadar klima çalışıyor ve insanı sersem ediyor..
cır cır cır cır bak başladı yine beni çağırıyor :)
kaçtım..


11 Temmuz 2012 Çarşamba

ışık hızında geçiyor hayat

dün  akşamüzeri başladı herşey.
gün içinde ogame'den arkadaşım Arzu  aradı  İzmirdeymiş görüşelim isterim diye, ben de sevindim , program yaptık Kordon'da buluşacaktık.
İş çıkışı  Mustafa'nın mesaiye kalması gerektiği anlaşıldı ben yola koyuldum, Arzu aradı programı iptal ettik, İrem'İ almaya gittim.İrem'le birlikte eve girmeden kırtasiye aradık bulduk, ama aradığımız siyah Avrupa fon kağıdı ve kasap kağıdı(!) bulamadık.
O kadar sıcaktı ki bayılma derecesindeydik eve girdiğimizde :(
İrem resme , ben yemeğe giriştik , ne güzel bir yemek seçmişim dedim hatta kendime patatesler kızarmış , biberler cızırdar ve ellerim köfte harcında iken :p
tam da bu sıra Arzu aradı bu kez İrem'in sınıf arkadaşı Irmak'ın annesi, eşimin spor arkadaşı Harun'un eşi :D
beyler masa tenisinde iken Mürdüm cafede buluşsak ? dedim yemekten sonra olabilir ..
çok da niyet edemedim sıcaktan korktuğumdan..
o sıra İrem duydu mutlu haberi :D gidelim lim lim lim lime lime lim türküsü tutturdu :p
yemeğimizi ışık hızında yedik, araba Musti 'de idi , bu sıcakta dolmuş hiç çekemem taksi çağırayım derken babamız eve döndü, masa tenisi olayını iptal etmişti ama arkadaşlarının yeni gittiğini duyunca hazırlandı bizi de cafeye bırakıp geçti.
Tüm bu hız, sürekli program değişikliği benim bünyeye ağır gelir derken;İrem'in arkadaşları arasında mutluluğu ,gülmeleri, neşesi  oh! dinlendim işte hayat dedirtti :))
Mürdüm Cafe o civarı hareketlendirmiş, armut koltuklarda çimlere serildik biz anneler büyük çocuklar spordan dönene kadar sohbet ettik :))
Eve döndüğümde çamaşır yıkadım, astım, mutfağı bir toparladım , facebook 'ta bir dolaştım , kitabımı bitirdim , nihayet uykunun kollarındaydım ...

10 Temmuz 2012 Salı

yaz geldi tatil zamanı , geri sayım başladı ..

Eveet dün senelik izin formlarımızı doldurduk , hayırlı uğurlu olsun.İşlerimizin birden hareketlenmesi bizi biraz korkutmuştu. İki hafta doya doya  tatil yapma hayalleri bile kurmaya vakit bulamadık :) Şimdi  hayal kurma zamanıdır bu cuma  son iş günü ve tatil başlıyor :)
Dikili'de geçirmeyi planlıyoruz tatili, yine bir Ayvalık ,Cunda kaçamağı  yaparız, koyları gezeriz , bol bol fotoğraf çeker, bol bol kitap okuruz :) İrem de suya doyar mı bilemem :D
Bu hafta hazırlıklara başlamalıyım , tatil çantasına girecekler, eve götürülecekler ..
bu akşam Musti'nin spor günü, yarın akşam teyzemin oğlu evleniyor düğününe katılacağız, perşembe de ulaşabilirsem İrem'in Sıla'sı ve ailesini davet etmek niyetindeyim eve..
enerjim yerinde ;) ne de olsa ucunda tatil var :D
Bu arada biz izindeyken Dikili'ye arkadaşlarımızı, ailelerimizi de davet ettik umarım bu yaz kalabalık sohbetlerle geçer :)
Geçen yaz Ayazma koyunda kızımla  bir  pozumuzu gördüm bu sabah ..
Bekle bizi  tatill ,bekle bizi deniz oy oy oy ...
Ayazma'da geçen yaz 

9 Temmuz 2012 Pazartesi

bizden haberler

Uzun zaman oldu yazamadım hayat koşturmacaları arasında ..
neler yaptım , 
geçen hafta İrem biraz toparlanmaya başlamıştı çarşamba akşamı iş çıkışı arkadaşım Ayşe ile buluştuk , Ayşe Bodrum'a taşınacak vedalaşmadık, hüzünlendik biraz ..
Blog arkadaşlarımdan D&R ve Can Yayınlarının ortaklaşa düzenlediği kampanya hakkında bilgim olmuştu.Perşembe günü hem kitap alışverişlerimizi yaptık hem sinemada Buz Devri'ni izledik kızımla, gerçekten keyifli bir gündü :) sabahtan İrem resim kursunda ilk dersine katıldı ve çok eğlenerek çıktı.Yaz rehavetinde sıkıcı günlere bir renk olur umud ediyoruz :)
Cuma akşamından Dikili yoluna düştük, haftasonunu orada geçirdik.Bol deniz , bol gezme, bol kitap ile geçti.
Çarşamba ve perşembenin kareleri ;) diğerleri daha sonra :)
herkese iyi haftalar dilerim :)
2 Temmuz 2012 Pazartesi

yeniden yanmak


geride kalanlar her gün yanıyor ne yazık ki...

Sivas katliamında aramızdan ayrılanları anıyoruz bir kez daha..

kararlı pazar ..

Pazar sabahı 9,30 gibiydi, Nazlılar aramadılar diye aradım ki gece üç gibi geçmişler İZmir'den, Cunda 'da tavla atıyorlardı hatta.İrem kahvaltı yapamıyor ,hiçbirşey yiyemiyor aslında , açma alalım yumuşak onu yer dedik.Pınarbaşı 'nda Kırçiçeği Cafe'yi işleten halamızı da çok özlemiştik, açmaları boyozları ,gevrekleri kucaklanıp kahvaltıya gittik.
Güne bu kahvaltı ve minik kedicikler damgasını vurdu.Kızım babası ve halalarına çekmiş hayvan sevgisi , sevebilmesi konusunda, ben kaçıyorum o yakalıyor kedileri :)
İRem kuzum ateş ve boğaz ağrısını yendi ama ağzı ve dişetleriyle başı dertte ..zaten fotoğraflarda belli bu gülümseyememiş bile ..
Eve öğleden sonra döndük, aslında yolda da oyalandık İRem için armut minderlerden aradık, bulamadık.Nerede bulunur bu armut koltuk bilen söylesin ..
Eve girmeden babaannemiz bize balık ziyafeti çekti, İRem 'e de biraz yedirebildim. Dinlendik, ben mutfağa giriştim, akşama patlıcanlı börek yaptım, bugün için taze fasulye..
Oradan doğru ütülerin başına..
Bu arada İrem babası ile odasını toparladı, tüm posterleri indirmiş duvardan, yapışkanlarını temizlediler baba - kız. ara sıra İrem coşar böyle odasını ferahlatır :)
Acıktığında börekten de yedirebildim, yine  bir tabak çorba eşiliğinde :) bir yandan  Yahşi Batı'yı izledik ikinci mi üçüncü kez mi..
Erkence de uyuduk anne-kız.
bu akşam diş hekimi yolları görünüyor bize.
Güzel bir gün olsun , şimdi dünden kareler..

önce kahvaltı 

kahve keyfi


minik kedi

seve seve uyuttu

böyle de uyunur mu :)


karın doyurma vakti
nasıl da gülmüşüm öyle, İrem yakalamış :)