7 Mayıs 2013 Salı

imza:karınevet beklenen oldu, imzakarın raflarda yerini aldı.İmza:kızın 'da yaşadığım heyecanı bu kitapta da yaşıyorum.Hayatımda çok önemli bir yeri olan eşime bu mektupla belki de hiç söyleyemediklerimi , ya da ifade edemediklerimi duyurmuş oldum.Çok mutluyum ! 

Mustafa yazıyı ilk kez kitap eline geçince okudu.Onu izledim ,iş yerinde öğle tatilindeydik.Yüzü kızardı mı bana mı öyle geldi bilmiyorum, o sıcak gülümsemesi ile döndü baktı bana gözleri ışıl ışıl ...
ne hissettiğini o an yaşayabimek ,işte benim aşkım dedim :)


D&R  'ın sitesinden inceleyebilirsiniz.


" Kadınlar, “İmza:Kızın” derken önce hayatlarındaki ilk erkek olan babalarına mektuplar yazdılar. Yanlarında olan, olmayan veya bir kez dahi göremedikleri babalarına… Şimdi kız çocukları büyüdü, hayatın içinde kadın olarak durmayı öğrendi. Bu defa, hayatlarında öyle ya da böyle, iyi ya da kötü, kısa ya da uzun süreli izler bırakmış veya bırakacak olan erkeklere anlattılar yaşadıkları duyguları. Bir resmi imza olsun olmasın, kimi kocasına, kimi sevgilisine, kimi kaybettiği ruh eşine, kimi nefret ettiği “eski” eşine, onu terk eden sevgilisine, kimi de arayıp da hiç bulamadığı o erkeğe yazdı mektubunu.


Farklı sosyo-kültürel yapılardan, farklı yetiştirilme biçimlerinden, farklı duygusal temalardan gelen 100’ü aşkın kadının hayatlarında iz bırakmış, bırakan, bırakacak erkeklere yazdığı mektuplardan oluşan “İmza: Karın”, kadınların hayatı paylaştıkları erkeklerden neler beklediğini farklı yönlerden gün ışığına çıkaran bir kitap. Yaşı, mesleği, kocası kim olursa olsun, kadın her yerde kadın ve kadın olmanın özü ile kadınların beklentileri aslında birbirlerinden çok da farklı değil." 

imzakarin.com BASIN BÜLTENİ

“İmza: Kızın”dan sonra sıra “İmza: Karın”da!

Kadınlar, hayatlarında iz bırakan erkeklere mektup yazınca…!

İMZA: KARIN Mayıs’ta tüm kitapçılarda!

Kadınlar, “İmza:Kızın” derken önce hayatlarındaki ilk erkek olan babalarına mektuplar yazdılar. Yanlarında olan, olmayan veya bir kez dahi göremedikleri babalarına… Şimdi kız çocukları büyüdü, hayatın içinde kadın olarak durmayı öğrendi. Bu defa, hayatlarında öyle ya da böyle, iyi ya da kötü, kısa ya da uzun süreli izler bırakmış veya bırakacak olan erkeklere anlattılar yaşadıkları duyguları. Bir resmi imza olsun olmasın, kimi kocasına, kimi sevgilisine, kimi kaybettiği ruh eşine, kimi nefret ettiği “eski” eşine, onu terk eden sevgilisine, kimi de arayıp da hiç bulamadığı o erkeğe yazdı mektubunu.

Farklı sosyo-kültürel yapılardan, farklı yetiştirilme biçimlerinden, farklı duygusal temalardan gelen 100’ü aşkın kadının hayatlarında iz bırakmış, bırakan, bırakacak erkeklere yazdığı mektuplardan oluşan “İmza: Karın”, kadınların hayatı paylaştıkları erkeklerden neler beklediğini farklı yönlerden gün ışığına çıkaran bir kitap. Yaşı, mesleği, kocası kim olursa olsun, kadın her yerde kadın ve kadın olmanın özü ile kadınların beklentileri aslında birbirlerinden çok da farklı değil.

“İmza:Kızın” ekibinden Banu Özkan Tozluyurt’un yayına hazırladığı “İmza:Karın” Mayıs ayından itibaren kitapçıların raflarında yerini alıyor. Bazen kendinizi, bazen hayat arkadaşınızı bazen de çok yakından tanıdığınız kişilerin en saklı hayallerini okuyacağınız kitabın geliri de, çıkış noktası ile çok uyum sağlayan bir amaca hizmet için ayrılıyor: “İmza: Karın” kitabının telif geliri, kadınların huzurlu, mutlu ve kendilerini ifade edebilen bireyler olması için faaliyet gösteren Sınır Tanımayan Ebeveynler Topluluğu Derneği STET için bağışlanacak.

Kadın gözünden yaşamın detaylarını, kadının kalbinden geçen aşkın izlerini yakalamak istiyorsanız, “İmza: Karın” size yüzlerce farklı pencere sunuyor.

5 yorum:

 1. Ne hoş bir anı oldu hepimiz için. Yazınızı da çok beğendim.

  Tüm ailenize sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) ben de sizin yazınızdan çok etkilendim ,selamlar.

   Sil
 2. Sevgili Gonca, aynı projede yer almaktan çok mutluluk duydum. Hepimiz için ne kadar güzel bir anı oldu gerçekten.
  Ben Ankara'da yaşıyorum ama ailemin bir bölümü İzmir'de.
  İzmir imza gününde de olacağım ve seninle tanışmak için sabırsızlanıyorum.
  195. sayfada benim mektubum:)
  Sana sevgilerimi gönderiyorum...

  YanıtlaSil
 3. Kitabı hemen almıştım. Heyffinin yazını biliyordum, sizinkini de şimdi öğrendim. Hemen okumaya gidiyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum .

   Sil