4 Haziran 2013 Salı

Çapulcu'nun Renkleri

Renk kalmadı , dün simsiyahtı ..
bugün  aydınlanalım dedik..
direnenler için,haklarımız için..
neler oldu neler yaşandı bir kaç günün özeti ;

cuma günü Gezi parkında piknik yapanlar,kitap okuyanlar bir kaç ağaç için mücadele verenler vardı.İzmir'den ne yapabiliriz doğasever çapulculardık ,sayımız azdı.
Ağaçlara sarıldık , ne kadar çoğalırsak hani belki bu insancıkların bir isteği bir diyeceği var denir mi niyetiyle yola çıktık.
İş yerinde bir ağaca sarıldığımda twitter kullanıcısı olmayan ,Gezi Park 'ta olan biteni  medya aracılığı ile de  bilemeyen yakınlarım hatta bu kız ne yapıyor böyle demişler.. aynen durum buydu.ancak o gece sabah karşı Gezi Park'ta yaşananlar  vicdan sahibi herkesi rahatsız etti.Tüm bu gelişmelerden bihaber vatandaş da aynen  aynı yorumu yapmıştır eminim, bir kaç çapulcu işidir ! Olan bitenden habersiz ya da sallamayan insan yorumu !

Orantısız güç kullanımı, ben  yaptım oldu , yine yaparım ifadeleri tüm halkı rahatsız etti.Oranlarla konuşmayalım , matematikçiyim az çok oran bilirim. Vicdanımızla konuşalım. Madem her şey yolunda bunca sanatçının,aydının,müzisyenin,akedemisyenin,doktorun,esnafın,gencin,yaşlının,çoluk çocuğun , ev hanımlarının ,annelerin,babaların ve hatta dede ,ninelerin ne işi var sokaklarda ?

Bunu anlamak bunca zor mu ? her yeni güne gözlerimizi açtığımızda , kişisel haklarımızın kısıtlanmasına yönelik  bir beyan, bir yasa,bir düzenleme ,bir yorum duymak zorunda mıyız? 
Özgürce yaşamak hakkımız..

4+4+4 dediler aaaa dedik, kürtaj dediler yok artık dedik, kırmızı rujumuza dokunamazsınız haydi kızlar 3 haziran sürelim dedik onu bile unuttuk !  mini eteğim, kolkola gezmelerim , akşamları çok sevdiğim kırmızı şarabım, şiirlerim.. Fazıl Say say say bitmez diyenler  haklı çıktı ,say say bitmiyor ..

Umudumuz,inancımız, aslan gibi yüreğimiz var bizim.
3 yorum:

 1. holdink başkanı yasakladı o nedenle sadece oturup, bakıp geliyorum. ama yasaktan önce cephedeydim. daha fazlasını yapmak istiyorum.

  YanıtlaSil
 2. içimiz acıyor..
  :(
  direnmeye devam..
  http://ilknur--akpinar.blogspot.com/2013/06/her-yer-taksim-her-yer-direnis.html

  YanıtlaSil
 3. Tabii ki devam artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak; olmasın da sevgiler canım :)

  YanıtlaSil