9 Mart 2014 Pazar

kadınlar günü

8 mart dünya emekçi kadınlar günü. Dün aklımdaydı bu sabah unutmuşum..

minik çaplı düşünürsek ,eşim ve kızım ile bugün görüştüğüm yakın çevremce kadınlar günüm kutlandı.Eşim cumartesi akşam yemeklerini yapar ;) bu akşam daha bir özenliydi :) kızım kır çiçeklerinden yaptığı demetle gönlümü fethetti.

Tüm kadınlar için özel bir gün, özel günleri severim.

Ancak diğer yanda şiddet gören ama sesini duyuramayan, çocuk yaşta evlendirilen, tecavüze uğrayıp üstüne tahrik edici bulunan ya da rızası var kararı verilen , kapalı kapılar ardında erkek egemenliğinde ezilen ,hor görülen kadınların varlığı bugünü buruk geçirmeme sebep..

Umarım herkes hak ettiği yerde olur gelecekte.Kız çocuğu yetiştiriyoruz.

Dün veli toplantısına katıldık.Akedemik başarısı yanında kişisel özellikleri ile ilgili aldığımız güzel duyumlar bizi çok mutlu  etti.,,Öğretmenler bize teşekkür ettiler, kutladılar İrem gibi bir çocuk yetiştirdiğimiz için..
Ne mutlu !

Ama annemin hep dediği gibi, doğru insanlarla karşılaşsınlar, sen böyle duygusal,kibar,sorumluluk sahibi yetiştir sonra karşısına çıksın bir ... Aman bizden uzak , amin :)

Akademik anlamda da başarlı olsun ama girdiği sınavlar şaibeli filan !

Lütfen artık bu kabus bitsin ,biz temiz ve adaletli bir dünyaya uyanalım .Çocuklar bizim geleceğimiz, onların geleceğini temiz tutmaksa bizlerin görevi..


Tek dileğim bu kır çiçeklerinde olan masumiyet çok mu ..


2 yorum:

 1. My compliments for your blog and pictures included,I invite you in my photoblog "photosphera".

  CLICK PHOTOSPHERA

  Greetings from Italy

  Marlow

  YanıtlaSil
 2. Gonca hanım izleyicilerinizdenim banada beklerim sevgiler.

  YanıtlaSil