5 Haziran 2014 Perşembe

Da Vinci Demons


Uzun zamandır dizi izlemiyordum.Arkadaşım Aliye'nin tavsiyesi ile başladım ve çok sevdim.

Leo 'nun  ilham verici , halusulasyonlara yönlendiren ne içiyorsa ondan istiyorum bir de ;) hoş onun zekası ve yaratıcılığı ile yarışmamız mümkün değil ..

1.sezon  3 bölüm izledim.


Yapımcılığını Batman ve Blade serilerinden tanıdığımız David S. Goyer'ın üstlendiği dizide Tom Riley ve Laura Haddock başrollerde yer alıyor.
Konusu
Tarihsel fantezi diyebileceğimiz fantezi dizisinde bir yandan Da Vinci'nin 25 yaşındayken hiç anlatılmamış hikayesini, geleceği "icat etme"sini anlatıyor, bir yandan da "fikirlerin ve inançların kontrol edildiği tarihi bir zamanda tek adamın, fikirleri özgür kılma mücadelesi" işleniyor.

Hikayede, "ona bir hediye olarak sunulmuş insanüstü zekası, dinin yalanlarını ortaya çıkarmak gibi sapkın bir inanca sahip olması, seçkinci bir toplumun düzenini bozmak isteyen isyancılardan oluşu, babasının meşru oğlu olmak için yanıp tutuşan bir piç çocuk olması" genç Da Vinci'ye kendi iç karanlığıyla boğuşurken işkence etmektedir.

Dizinin sanatsal mitolojisi, Da Vinci'nin karakteri oluşturulurken "Yapraklar Kitabı"yla alakalı bir görev ve Mithras'ın Oğulları olarak bilinen gizemli kült üzerine inşa edilmiştir. Da Vinci'nin, Medici'ler için çalışan babasıyla olan vahşice antagonist ilişkisi karma karışıktır. Gizli toplulukların şaibeli savaşları, görevdeki bir casusla tehlikeli romantizm ve Floransa ile Milan'ın güç adına mücadele için yaptığı politik planlar; Ortaçağ arkaplanı, Da Vinci'nin hayallerini, fotoğrafik hafızasını ve düşünce süreçlerini görselleştirmek için kullanılan yüksek teknolojiyle birleştirilmiş bilimsel sürecler adım adım Slow-Motion ve rotoscoping planları ile eşleştirilmiş.


10 yorum:

 1. Da Vinci hayranım ona ben. Çok güzel olmalı ...
  Sevgiler canım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. gerçekten Özlemcim zekasına ve yaratıcılığına hayran olduğum bir sanatçı Da Vinci :)

   Sil
 2. Çok ilgimi çekti, kesinlikle ilgileneceğim bununla. Ellerine sağlık Gonca

  YanıtlaSil
 3. Riario'nun ve Lorenzonun hastasıyız :) 2. sezona gel Goncacım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 2.sezona geldim dönemeçteyim :D 5.bölüm bitti ;)

   Sil
 4. ben de denemeye niyetliyim, tşk

  YanıtlaSil
 5. hadi ama olmazki ben blog dünyasına girdim sen yazmaz oldun:( bekliyoruz yeni paylaşımlarını goncacım!

  YanıtlaSil