1 Ekim 2012 Pazartesi

ekim kekim günleri başladı

nedir ekim kekim ?
bilmiyorum biraz uyumlu oldu yazdım ben de.
Asıl konu ekim ayının gelmiş olduğu idi.Eylül ne zaman ,nasıl geçti biri bana anlatsın ..
Son iki günü çok hareketliydi onu biliyorum yalnız.Evin velisi seçilebilirim az kaldı :)
İRem'e ders çalıştırdım, Musti ders çalışırken ikisinin meyvelerini soydum tabaklarına dildim, yedikleri önlerinde yemedikleri bir şey olmadan geçti haftasonu :))
Cumartesi sabahı ingilizce kursumuz başladı , İrem ile gittim, annem de gelmek istedi, ilk arada  aradılar onu doğalgaz için ölçüme gelmişler, geri döndüm onu bırakıp, ikinci arada kitap okurken kamelyada iki üç bayan geldiler .Sizin de rahatınızı bozduk diyerek yanaştılar yok estafurullah derken bir muhabbet ! oyy uzaklaştım derhal ve zaten İrem de çıktı , eve döndük.
Çok acıkmış yemekler hazırlandı, pazar alışverişi de bize kaldı haliyle , epey yüklenmiş dönerken Özgül ile haberleştik, akşama geleceklerdi .
Eve döndük ders çalıştık.Akşam da arkadaşlarımızla keyifli bir yeme içme ardından bolca sohbet ettik.
Pazar sabahı için hain planlarım var idi.
Evin tüm panjurlarını sıkıca kapattım geceden ,  perdeleri çektim sabaha karşı ara ışığı kapattım ki ev halkı uyusun sabah erkence hortlamasınlar :D
kihikiih uyumuşlar , ben de uyudum dolayısıyla :)
Kahvaltı yapıp çıktık, Sebuş ( 3numara görümcem) 'lara gittik, dönüşte k.valdemlere uğradık , annem de yanımızdaydı, oradan eve geçtik.İrem teyzesine Deniz ile oynamaya gitti.Ben kendimi mutfak ile bütünleştirdim :) Yemeklerimi yaptım, ıspanak almıştım ıspanaklı börek istedi kuzum yapmaz mıyım, bir de ıslak kek ekledim olaya :) Kokular birbirine karıştı oh mis :)
Derken İrem geldi, yeme içme , ben bilmez beyim biliri yine aa ben olsam kaç yapardım tahminleri ile izledikten sonra ütülerimi de bitirip huzura erdim :)
İrem uyudu , Dex'in ilk 2 dakikası yayınlanmış onu izledim :) kitap okudum ve son !

Sabah teyzemin kızının kalp krizi geçirip hastaneye yatırıldığı haberi aldım, üzüldüm :(( annemler hastanede umarım iyi haberler gelir..


6 yorum:

 1. canım ıspanaklı börek çekti valla.

  bu Ekim güzel geliyor bana. seviniyorum sebepsiz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ekimi doya doya yaşasak , mutlulukla, Eylül hızla gelip geçti..börek yedin diye içim rahat ;)

   Sil
 2. karartma uygulaması pek güzel fikirmiş :)) gelecek hafta bende uyguluyum ;)
  Geçmiş olsun bu arada. İnşallah güzel haberler alırsın..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hastamız ameliyattan çıktı büyük bir şey atlatmış ama şimdi çok iyi :)

   Sil
 3. O degıl de çok yoruldum okurken sanki ben koşturdum: ) Nasıl yetiştin bunca şeye, bu yazıdan sonra ilan ettim ki ben acaip ötesi "beceriksiz" hatunlardan biriymişim....

  Ispanaklı bööörreek enn sevdiğim: )
  Optum sizi...

  Bir de geçmiş olsun: (((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yok sanıldığı kadar becerikli değilimdir, yaptığım birkaç çeşit hepsi bir güne sığıyor karşıdan da böyle hamarat görünüyorum işte :))öptüm ben de..

   Sil