14 Ocak 2014 Salı

Ahmet Ümit imza günü ve Kitap Ağacı Ailesi

                       Yılın son günleriydi,  Ahmet Ümit imza günü etkinliklerini takip ediyordum.Yakın Kitabevi, Alsancak'ta bildiğim,sevdiğim bir mekandır. Orada Ahmet Ümit ile yeniden karşılaşma  fikri benim içim çok özeldi. İrem de gelsin istedim ancak babası ile bir program yapmışlardı. Yanıma son okuduğum Beyoğlu'nun En Güzel Abisi adlı kitabı ve bir de İrem için okulunun seçip yönlendirmesi ile aldığımız Masal İçinde Masal 'ı aldım çıktım. Kitabevine girdiğimde kitapların o bildik sıcaklığı, kokusu karşıladı beni.Kardeşim için bir Ahmet Ümit kitabı seçtim ( itiraf etmeliyim ki, okumadıklarımdandı  )  Elimde kitaplarım dışarıda boş bir masa gördüm, oturdum beklemeye başladım.Yan masada gençler vardı, o kadar  hayat doluydular ki..

Ayakta sabırsızlıkla o anı beklediği anlaşılan bir arkadaşa masayı paylaşabileceğimiz işaretini verdim.
Karşıdan gelen , ilk görüşte gözlerinin içinin güldüğünü hissettiğim iki arkadaş yanımdaki bayanla merhabalaşırken bunun onların ilk karşılaşması olduğunu anladım.

Kendimden biliyorum sanal ortamda yazışır , profil resimlerinden tanırsınız az çok, aşinalık olur. Aynen öyle bir kucaklaşma idi.Derken yan masada o hayat dolu bulduğum iki kardeşimizin de katılımı ile


 tam bir aile olduk :)

Evet ben de tesadüf eseri Kitap Ağacı Ailesi'ne katılmıştım. Çok mutlu oldum, şaşırmıştım önce ne diyeceğimi bilemedim.. Ailenin bebeği kitap olunca akan sular duruyor zaten .Üzerine hoş sohbet de eklenince günümün çok güzel başladığını hissettim.

Ahmet Ümit'in gelişi ile heyecan arttı.Ben önce bir kitaplarımı imzalattım ,fotoğraf aldım.  Sonra Kitap Ağacı ekibi ile söyleşi için yeniden yazarın yanında yer aldım.

Çok keyifli bir gündü.Bir de tutulup kalmasaydım ;) Dinledim sadece .. O bile yetti dünyama renk katmaya ..

Yazar bizi elleri ile besledi dememe ramak kaldı, cidden kendi ikramları olan kuru incir,  kuru yemiş ,kurabiye gibi ikramlardan açlık çekmeme rağmen yiyemedim :)

ya boğazıma durursa ,  filan diye :)) çıt çıkarmadım sonuçta :)

Bu güzel gün bana, Ahmet Ümit ile keyifli saatler, kitap sever dostlar kazandırdı , daha ne olsun değil mi ama ;)

3 yorum:

 1. Çok kıskandımmm :)
  Gonca'cığım, sevgiler gönderiyorum sana canım...

  YanıtlaSil
 2. Çok güzelmiş vallahi ben de kıskandım :)

  YanıtlaSil
 3. ya bu adamın kitabı çıktı
  yüzümü yıkamadan çıktım
  gittim aldım kitabını 1.baskıı :)
  kıskandım şimdi henüz görmedim o abiyii :)

  YanıtlaSil