27 Ağustos 2012 Pazartesi

bana bir şeyler olmuş


bu hafta sonu anladım bunu.
yaz boyunca o sahil senin bu benim, o köy bizim köyümüzdür diyerek gezdik durduk ..bu cumartesi alışveriş yapıp bir sonraki haftaya hazırlık yapayım , evimi toparlayıp , mutfağımda bir şeyler pişsin , yaşanır hissi gelsin diye niyetlenmiştim.
bu kadar hızlı ve beni ezip geçeceğini bilemezdim ..
cuma akşamı annemdeydik maaile, aynı sofrada toplanmanın tadı bir başka oluyor hele anne evi ise.Cumartesi sabahı kahvaltı sonrası  ben kardeşimle bir Alsancak turu yapıp döndüm eve, alışveriş, kafa dağıtmaca işte.Eve girdim ki , İrem ve Musti faaliyet konusunda tavan yapmışlar, hamurdan heykelleri boyuyorlardı :D
İrem odasının perdesini değiştirmek istemişti ya haydi bir İKEA 'ya bakıverelim dedik.Annemi aradım kışa hazırlık yapacaktı , bir ara verdi sağolsun kırmadı İRem'İ geldi bizimle.
Perdemizi aldık, bir şeyler atıştırdık, İrem'İn son yaptığı puzzle için bir çerçeve, odasına bir ayna alıp döndük.Annem biraz yardım istedi çünki Dikili'ye gidişleri bir gün öne çekilmişti.
İyi dedim bir işim de yok , Musti pazar alışverişini yapıp eve geçti.Anneme bir çıktım ki oy oy ben sadece domates rendeleyeceğiz diye beklerken , sırasıyla börülce, barbunya,t.fasulye, kırmızı biber ve bamya temizledik ..parmaklarım en son AROG'taki kalecinin parmakları gibiydi ,ay ona çok gülerdim zaten koptuk ellerime bakarken gülmekten..
Annem onları şoklarken İrem tahtada domatesleri ikiye böldü ben rendeledim.Bilen bilir benim rendeyle olan mücadelemi,, illa ki parmağımı, bir yerimi rendelerim..Onca uğraştım ancak tek bir sıyrık ile çıktım bu mücadeleden .Büyük başarı 1 .
Başarılarımız devam edecek..
Bunu o an bilmiyordum tabii, sırt ağrısı ile döndüm eve, yemekti içmekti, erkence sızdım.. Pazar sabahı kahvaltı sonrası ilk iş İrem'in odasını düzenlemekti.Perdeyi açtım , perde halkası diktim (!) ben ve iğne iplik aman allahım bu ben miyim :p
başarı 2.
sonra baktım kullanımında kendimiz kısaltabiliyoruz .. hımm , ütü ile birleştirmesini yaptık , (TIK) diyorum çünki, Mustafa ile birlikte ele aldık cesaret edemedim :D
gerekli düzenlemeleri yapıp astık , çerçece ve aynasını da asıp odasını toparladık.
başarı 3.

Rutin işlerimi bitirdikten sonra artık dinlenirim derken İrem ıslak kek canım çekti deyince zıpladım yerimden, kakao az kalmış olsun yarım ölçüden bir kek çıkarttık ortaya ..
Erkence yedik yemeğimizi , hafif bir semizotu yemeği, yoğurtla , İrem de bayılıyor.
Ben yürüyüş yapmak isteyince beraber çıktık , onlar babalı kızlı arkadan ben tempolu öncen yürüdük, eğlenceli bir yürüyüş oldu .
Dönünce birer taraf serildik zaten ..

Evde kalınca mı, dışarıya program yapınca mı daha çok yoruluyoruz bilemedim ben ..

Ama anladım bana bir şeyler olmuş,


işte haftasonundan RENKLER :)

aynasız olmaz ;)

perdemiz, puzzleçerçevemiz

İrem'İn dünyası ..


kızımın kitaplığı, en soldakiler okunacaklar.ah haha ojelere bakın ya, süslü..

taşlar itina ile boyanır

ve final ! hamurdan heykelcikler 

sağdan sola, kraliçe,kral,iki adam ve prenses 

kıymetli taşlar.

ben balığa benzettim.

6 yorum:

 1. Şahane; Gonca'cım, sana bir şeyler olmuş bence güzel şeyler olmuş, güzel günlerde kullansın İrem'cik :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. olmuşum ben di mi :))teşekkürler canım.

   Sil
 2. İrem hanım beklediğimden de iyiymiş. Kraliyet ailesine bayıldım.

  YanıtlaSil
 3. çok güzel bi oda olmuş. monster high hayranı sanırım irem. Ojeleri de çok güzell

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkürler, monsterhıgh evet çok seviyor :)

   Sil