24 Eylül 2013 Salı

beni bu odanın havası mahvetti :p

               Çok isterdim kombin önerileri vereyim :) Aman sakın bana bakmayın , hele bugün..
Şirkette çalıştığım bu oda bir garip , güneş almıyor özellikle ekim-mayıs civarı yaklaşma donarsın şeklinde :( Yani tam bahar geliş ve gidiş zamanları birden kışa dönüyor olmasına katlanamıyorum .
               Dün evden çıkarken , kot pantolon üzerine bluzum ayağıma da üstü şıngırdaklı babetimi giydim diye çantamı değiştirdim, pullu pullu şıkırdak çantamı sırtlandım geldim :) tabii ceketimi de geçirdim son anda üzerime ..
               Şirkette öğle yemeği sonrası yürüyüş yapıyoruz.Bu sebeple spor ayakkabım,çorabım ve tişörtüm yedekte hazır.Dün üşüdüğüm için spor ayakkabılarla döndüm eve.Sabah İrem'İ anneme geçirirken bir elimde İrem'İn  çantası (uyku sersemi kıyamıyorum çocuma ) anneme tadımlık götürdüğüm bir takım yiyecekler torbası, İrem'İn okul ayakkabıları (terlikle gidiceni buyurduğu için son anda) bir de pullu çantam çıktık evden.
Annemlerin blokta aynada gördüm kendimi, facia !
Spor ayakkabı üzeri cart laci pantolon üzeri soluk pempe bir triko üzeri bembeyaz ince çeket , kolumda da pullu çantam , kafamı yere eğdiğim gibi fırladım :)
              Servise kadar dayan gonca dedim.
Şirkete varınca değişirsin ayakkabıyı dedim..NE mümkün hava buz , oda soğuk ! hırrrrr hiç sevmiyorum bu durumu ..
neyse şimdi bir kahve içtim de ısındım, çıkarttım sporları, çektim şıngırdaklı pabuçları oturuyorum :)halbuki, hafta sonu pazar günü ne kadar uyumluyum (bkz.çantam ve gözlüüm :P)dün sabah İrem ; ( sabah evden nasıl çıkıyoruz fikir açısından :p) 
17 Eylül 2013 Salı

yağmurun gelişi ve toprak kokusu

                  Eylülün gelmesiyle birlikte sonbahar kendini hissettirmeye başladı.Dün akşam yağmur beklentisi vardı .Eve girerken havada bir değişiklik yoktu.
                 Akşam bir ara ince bir esinti geldi , ardından toprak kokusu .yer gök kahverengi..
ara sıra çakan şimşeklerin aydınlatması ile aydınlandı odamız .Işığı kapatmış , bilgisayar ekranından yayılan ekran ışığı ile dizi izlemekteydim. Bu ışıltı da  olmasa ıssızlığın ortasındaydım sanki..
                 Huzur dedim , iç geçirdim, derken fırtına çıktı .Önce perde isyan etti, daracık aralıktan savruldu rüzgarın peşisıra .. Sonra sesi geldi pencere , kapı aralarından .. Aralıklardan dışarıya bakayım dedim, toz karıştı gözlerime ve şimdi hiçten durduk yere ıslandı kirpiklerim..
                 Havanın düşündürdükleri neydi ; hafif yağmur , toprak kokusu , doğa kendini hatırlattı ,ruhlarımız dingin ..Derken fırtına , yüreğimiz köpürdü sanki!
                 Her anımız aynı olmuyor tabii..ruh geçişlerimiz var bizim, duygu patlamalarımız..İnsanız .. ne mutlu ki :)


16 Eylül 2013 Pazartesi

hafta sonunundan kalanlar

Bu hafta sonunu evde geçirdik sayılır :) Komşu annemle komşu kardeşim birbirimize gidip gelip durduk.Cuma akşamı babaannemizdeydik, özlemişiz.Cumartesi sabahtan kahvaltımızı yaptık, baba-kız pazara çıktılar ben anneme uğradım , sonrasında evdeydik, İrem'İn keyfi yoktu.uyudu ,ben de kitap okudum , frınge izledim.İrem uykudan nezle ile uyandı.Okul başlayalı bir hafta oldu ilk soğuk algınlığı da kapımızı çaldı.Teyzesi kek yapmış, gittik ki, Deniz de hasta ..kuzularım ikisi de perişandı iki gündür.
Akşamına  bizim için klasik halini alan balık akşamıydı, annem ve Burcuların da katılımı ile hoş bir akşam geçirdik.
Pazar sabahı annem güne domates rendesi ile uyanmış, " işim uzun sürebilir , Mustafa kapaklar için acele etmesin " dedi..Kıyamam anneme 15 kilo domates almış uğraşmaktaydı ..Hepimiz yine onda toplandık domatesleri bir güzel şişeledik..Tek kullanımlık olmasını istediği için soda şişesi tercih etmiş kendisi :) Mustafa kapaklama işlemini yapınca şişeler kazanda kaynamaya başladı..Biz evlere dağılıp annem" pizza söyledim haydi gelin" dediğinde gözlerimiz parladı ve yine annemdeydik..
Öğleden sonra Özgüller geldi bize , çay içip sohbet ettik ama kuzular yine halsiz ve burun silmekteydiler..
Akşamına Deniz ateşlendi , bugün okula gidemedi ..İrem burnunu siler durumda yollara düştü..
Bense şimdi buradan iki kuzum için yüreğim pırpır umarım çabucak iyileşip koşturmacalı günlerine geri dönerler..


kuzularım..


İrem çok yardımcı oldu ;) 


hem yaparım hem yerim :)
Hafta sonu başladığım kitabım 
ve Frınge, işler karıştı ..


13 Eylül 2013 Cuma

okul günlükleri üçç ve bana hergün pazartesi :)

Okul günlükleri üç dedim ama bugün 4.günleri okulda.İlk iki gün gidip kırtasiyelerini bıraktım okulu bir kolaçan ettim ve dün gitmedim artık okula.
Bina ve işleyiş yerinde , herşey yeni olduğu için pırıl pırıl bir okul..Çocuklar da öyle hepsi birer çiçek.İrem de Deniz de arkadaşları ile tanışıp kaynaşma aşamasındalar.Kahvaltı ve öğle yemeklerini de sevdiler.Gerçi kahvaltıya yetişemediler birkaç kez servis düzene oturmadı henüz.O da olacak sırayla ;)

Öğleden sonra 16,10 da çıkıyorlar 17,00 gibi evdeler.

İkisi de birbirini bekliyor sözü bitsin de sıra bana gelsin anlatayım diye :) Yine annemde toplaşıyoruz sonra evlere dağılıyoruz.Annecim sağolsun yemeksiz de bırakmadı bizi :)
Dün temizlik yaptırdım evde.Ama baştan aşağı, çekmeceler, dolaplar her yer elden geçti..Oh içim rahat..
Bu hafta pazartesi çalıştım , ara günler evde bugün sabah işe gelirken pazartesi gibi geldi haliyle :)

Haftada böyle bir çalış bir tatil olsa ne iyi :)) çok şey istiyorum sanırım..

ve tatil ve yaz sonrası bir de diyet günlüklerim serisi başlayacak sanırım :))

Gündemi de takip ettim tabii, içim buruk yüzüm düşük izledim olanı biteni..

şimdi iş güç beni bekler, bir sonraki pazarteside görüşmek üzere :)

yazımızı okullu çiçeğim ve böceğimle kapatayım :)


10 Eylül 2013 Salı

okul günlükleri iki :)

 evet biz hazırız dediler İrem & Deniz ve okul yolunu tuttular :)

öğrenciler arkadaşları ve öğretmenleri ile sıralarına yerleşirken biz veliler servis , kıyafet peşindeydik yine :)
şort-etek bedeni bulunmadığından etek ya da pantolon dendi..İrem kızgın ; " o eteği giyeceğime pantolon giyerim ben ki hıh !" şeklinde tepkisini dile getirdi..
Deniz bir küçük adam :)

birazdan çıkıp onların çıkışına gideceğiz kardeşimle, servisi takip edeceğiz iki ajan :D

#direnservisşöförü diren :p

az önce kek yaptım çocuklar gelince sevinsinler hem anne evde olsan bizi karşılasan dilekleri de nadiren de olsa yerini bulur ;)

İrem ve Deniz ve okula başlayan ,başlayacak tüm çocuklara başarılar dilerim :) Öğretmenlere sabır ve güç , velilere de akıl fikir :))

9 Eylül 2013 Pazartesi

okul günlükleri biiiiir...

Geçtiğimiz çarşamba günü okulumuzun açılışına davetliydik.Sevgili Üstün Dökmen'İn katılımı ve hoş söyleşisi ile çok güzel bir akşamüzeri geçirdik .


perşembe günü oryantasyon sürecinde İrem ve yeğenim Deniz sınıflarını görüp, arkadaşları ile tanıştılar.Biz anne babalar bir sağa bir sola koşmak sureti ile okul kıyafeti, servisi , v.s ile ilgilendik.

Normalde okulun bugün açılması gerekiyor.İzmir'İn kurtuluşu sebepli mahalli idare tatili ve yarın sabah açılacak okulumuz :)
heyecan ve heves dorukta tabii..

Bu arada neler yaptık ;

cuma sabahı diş hekimimiz ile randevumuz vardı.İrem'İn dişleri iyice sallandığında babası yokluyor zaten eline geliyor .en son üst köpek diş çıktı baktık nasıl minik bir diş :) sevimli şey , ama gerisi kalmış ağızda, İrem'İn eline gelince bastı feryadı ! bir de çürüğümüz vardı, neyse dolgusunu yaptırdık arta kalanı çektirip döndük.

İzmir Fuarı açılmıştı cuma akşamı klasik fuar ziyaretimizi gerçekleştirdik. Bölge metro çıkışı merdivenler rengarenk !

İzmir saat kulesi ;) Eshot çalışanları yapmış bravo :)


bu fotoğraf karelerinde hep baba-kızlar vardı o akşam , net !  eeee  baba tarafından Ordu'lu olunca İrem bu karede olmak istedi :)fuarın olmazsa olmazı Lunapark ! Cumartesi günümüz ev-annemin evi arasında gelgitlerle geçti :) sonbahar geldi düzene girdik yavaş yavaş, pazar alışverişimiz yapıldı, akşama rakı-balık sofrası da kociş tarafından hazırlandı oh tam keyfçek bir akşamdı :)

Pazar sabahı Buca'da halamız ile kahvaltımızı yapıp alışverişe geçtik, İrem ve Deniz için çanta,ayakkabı v.s alındı.Yine annemde toplanıp bütün gün kitap kapladık :D
çocuklar da  yardım ettiler biraz sonrası çılgınlık çılgınlık eğlence idi..

direnöğrencivelisi 

kızım benim çılgın işte.. Deniz'e de özgün ol biraz diyor , taklit etmesin deyü hehehe :))dün gece uykum kaçtı , biraz kitap okudum , Ercan Kesal ,Peri gazozu ..insanı derinden düşündüren okuması keyifli bir kitap.
Frınge 2 sezon son iki bölümü de izledim, iyice uykum kaçtı hey allam ..

güzel günler olsun dilerim :)

bugün günlerden İZMİR

iyi ki doğdun İZMİR

dün akşam çok güzel bir manzara yakaladım , benden sonra ev halkı kendi çapında çekimler de yaptı ;)


4 Eylül 2013 Çarşamba

yetti artık..

Bir hevesle gelip yazıyorum sonra yine tıkanıyorum..
artık sıkça girip aklımdakileri yamaya karar verdim :)
iş yoğunluğu, yaz programları derken buralarda olmayı çok özledim ben :) Ayrıca plansız aklıma düştüğü gibi yazmalıyım, oydu buydu şuydu derken içim içimi yedi , yeter !

Eylül yazısı yazmalıyım mesela ,  eylül..geldi bile .hüznü ayrı güzel eylül..
yarın İRem'İn okul oryantasyon günü, hazırlıklar başladı, kırtasiye siparişleri verildi bile , heyecan dorukta hem anasında hem kızında , babayı da unutmayalım tabii. 10 eylül salı da resmen açılacak okul.

İrem büyüyor bir gün durgun , bir gün hareketli 11 yaşın getirileri :)
Ben daha çok okumak, daha çok film izlemek , evimde mutfağımda işlenmek istiyorum , kış gelsin evet :D

dün akşam arkadaşımla kızkıza çıktık ALsancak'ta Leman Kültürde lafladık .Çok iyi geldi. Özgül ; sen bana iyi geliyorsun kızım :)) hep yapalım :)

eskilerden bir karede biz ;)