30 Haziran 2012 Cumartesi

kararsız cumartesi

İrem gece ateşi yükselmeden uyudu, birlikte yatıyoruz birkaç gecedir, uyudum mu ben yine de hayır ! tekme üstüne tekme allahım nasıl bir güçlü yavrum varmış meğer benim..neyse sabah biz erkence o biraz daha geç uyandı bizden. Kahvaltımızı yaparken dışarıya çıkacağımızdan bahsediyorduk , hiç halim yok dedi.Haklı, zaten dün konuşurken pazar diye plan yapıyorduk.İrem ısrar edince bugüne çekmiştik,,ay  işte karışık, kararsız başlayan bir gün idi..
Mustafa pazara çıkınca ben de evi bir süpürdüm, sildim, temizliğe gelen Senar ablanın işi çıktı geçen perşembe, ertelenince temizlik de bana kalıverdi.
yosun paşa hazretlerinin evini de temizledim.korkmuyorum neyse ki, o da bir gölge sanki sessiz , ya da hissediyor öyle bir ilişkimizvar onunla .
İrem ağzından ötrü hiçbirşey yiyemiyor , lalaa (yayla )çorbası istedi.unutmuşum nasıl yapılır, Ayşeannemizi aradık sorduk, hatırladım, pirinç kaynatıp içine yoğurt, un , tuz,nane ekledim pişti, güzel olmuş hepimiz yedik.Yemekten sonra İrem çıkmak istedi, saate baktım üç, cayır yanma saatleri..
çıktık , Forum'a gittik, İrem puzzle aldı moonsterhıgh 500 lü, şimdi onu yapıyor :)
yazıcı aldık birde hp, kampanyalı , İrem çok istiyordu para biriktirdi biraz da biz ekledik.
Dönüşte eşimin en büyük ablası, kızları ve torunlar  baaannemize gelmişler onlarla dışarıda buluştuk .Kısa da olsa görüşmüş olduk.
Dönüşte , yazıcı kuruldu, yemekler yapıldı.İrem'e tavulsuyu çorba yaptım , bizim tavuk yemeğini soya sosu ile yaptım fırında , yoğurtlu semizotu , domates salatası yaptım . Yedik içtik oturuyoruz şimdi :) tam ev hali..
Yarın Antalya'dan misafirlerimiz olabilir sabah kahvaltıya, bakalım yoldalar haber bekliyoruz.
bugün cafe'den bir görüntü ;
İrem kızım hastalık sonrasız süzülmüş.yanında Defne , Ayşe ve Ada.yemeklerimin resmini de koysam mı ,
tüm malzeme soya sosu ile harmanlanır

fırın poşeti ile fırınlanır

semizotu otların prensesi4 yorum:

 1. geçmiş olsun.
  bu haftasonu deniz olamamış.
  yayla çorbası ah bayılırım.
  lala ha.
  puzzle delisiyim bi de.
  :)

  YanıtlaSil
 2. bu hafta deniz olamadı ne yazık ki, evde de durulamadı ama :)

  YanıtlaSil
 3. yemeklerin resmini iyi ki koymussunuz harika görünüyor canım çekti valla :) elinize sağlık keyifli bir gün olmuş

  YanıtlaSil